Türbinx Enerji

HİZMETLERİMİZ

HİZMETLERİMİZ

Santralin İzlenmesi

Periyodik Bakım ve Onarım

Arızalara Hızlı Müdahale ve Çözümler

Yıllık Performans Taahüdü Kontrolü

resim4
resim8

Türbin

Projelerimizde, sessizliği, yüksek verimliliği, bakım maliyetinin düşüklüğü, bina çatılarında kullanılacağından şehre uygunluğu gibi nedenlerden helisel olarak adlandırılan türbinler kullanılacaktır. 2,5 m/sn hızda enerji üretmeye başlar. 9 m/sn en yüksek verimle çalışması için yeterlidir. Her yönden gelen rüzgâr türbini çevirebilir. 25 yıl azami tasarım ömrüne sahiptir. Yatay eksenli türbinlere nazaran daha az alan kaplar ve 10 metre öteden duyulamayacak kadar az ses çıkarırlar. Çevreye hiçbir zararları yoktur.

Nerelere Uygulanabilir?

Konut çatıları, plaza çatıları, okulların çatıları, alışveriş merkezleri, hastaneler, halı sahalar. Kısacası çatısında elektrik üretmek isteyeceğiniz her yerde bu sistem kurulabilir.

Yatırım Amortisman Süresi

Projenin maliyetini amorti süresi 3 ile 5 yıl arasıdır. Elektriğe gelecek zamlar ve fazla elektrik üretiminden gelecek gelirler etki edebilir.

Lisanssız Elektrik Üretimiyle Kendi Enerjini Üret !

Lisanssız elektrik üretimi; tüketicilerin elektrik ihtiyaçlarının tüketim noktasına en yakın üretim tesislerinden karşılanması, arz güvenliğinin sağlanmasında küçük ölçekli üretim tesislerinin ülke ekonomisine kazandırılması ve etkin kullanımının sağlanması, elektrik şebekesinde meydana gelen kayıp miktarlarının düşürülmesi amacıyla lisans alma ile şirket kurma yükümlülüğü olmaksızın elektrik enerjisi üretebilecek gerçek veya tüzel kişilere çatılarında kuracakları 25 kw’a kadar santral ile kendi ihtiyaçlarını karşılayıp, ihtiyaç fazlasını dağıtım şebekesine satmak şeklinde gerçekleştirilen bir çalışmadır.
Lisanssız elektrik üretimi, doğal kaynaklardan beslenir ve yenilenebilir enerji kaynakları olarak da nitelendirilen hidroelektrik, rüzgâr, güneş, jeotermal, biokütle, biokütleden elde edilen gaz (çöp gazı dahil), dalga, akıntı enerjisi ve gelgit gibi fosil olmayan enerji kaynaklarını içerir.
resim4
resim1

Anahtar Teslim Çözümler !

Diyelim ki bu sistemi kurmaya karar verdiniz.
Süreç nasıl işleyecek? Mühendislerimiz ücretsiz keşifle yapının uygunluğunu kontrol ederler. Daha sonra gerekli ölçümleri yapıp veri elde edilir. Yapı rüzgâr akışının olduğu bir konumda ise yapının ihtiyacı olan kapasite mühendislerimiz tarafından hesaplanır. Tüm bu veriler sonucunda Projenin oluşturulması ve gerekli resmî kurumlarda onaylatılması ile ilgili kurumlardan izinlerin alınması aşamasına geçilir.

25 kW Altı Lisanssız Elektrik Üretimi Başvuru süreci:

• Evrak değerlendirme,
• Teknik değerlendirme,
• Proje Onayı,
• Bağlantı Anlaşması,
• Ön Kabul/Geçici Kabul,
• Sistem Kullanım Anlaşmasıyla sonuçlandırılır.
Maksimum 120 günde tüm işlemler tamamlanır. Tüm bu süreci mühendislerimizle birlikte tamamlayıp, yapınızda kendi enerjinizi üretmenizi sağlıyoruz.

Adres

Ünalan Mah. Libadiye Caddesi No: 82 Emaar Square Sitesi E Blok Kat : 29 Daire : 291 Üsküdar / İstanbul / Türkiye

Telefon

Tel : +90 216 709 97 80
Gsm : +90 533 012 24 10